Іноді розміщують окремі стелажі для багажу. Але деякі сидячі вагони можуть нагадувати електрички. Їздити ними довше 3-5 годин незручно. Найбільш комфортними та швидкими є експреси “Стриж”, “Ластівка”, “Сапсан” .
Найбільш тихими вважаються купе 4 і 5. Квитки на нижні полиці (вони, як і раніше, під непарними номерами) дорожчі, ніж на верхні, але на них набагато зручніше мамам із малечею і літнім людям. Купе 3 і 6 не провітрюються – там, як і в плацкарті, аварійні виходи.
Вагон люкс (СВ) і РІЦ (2-місні купе) Кожна полиця нагадує м’який диван – є зручна спинка для сидіння. За рівнем обслуговування люкс кращий за купейний вагон – у люксі зазвичай є кнопка виклику провідника, кондиціонер, у деяких поїздах є і телевізор.
Останній вагон завжди сильніше трясе. Під час зупинок на невеликих станціях саме останньому вагону не вистачає довжини платформи і його пасажирам доводиться “десантуватися” просто на землю, ризикуючи підвернути ноги. В останніх вагонах, чомусь, завжди неприємно пахне, а ще дуже шумно.