Якою мовою говорять талиші?

Талиський мова (самоназва: толишə зывон) — мова талишів, відноситься до північно-західної групи іранських мов індоєвропейської мовної сім'ї, поширена на півдні Азербайджану та у суміжних районах Ірану. Є прямим нащадком чи найближчим родичем азерійської мови (азарі чи азери).

Талиші (Тал. Толишон / tolışon) – народ на Південному Кавказі, що має іранське походження. Історично проживає в гірській та передгірській області Талиш, що примикає до південно-західного узбережжя Каспійського моря (південний схід Азербайджану та північний захід Ірану).

В Азербайджані все талиші володіють і азербайджанською мовою. Талиші є мусульманами-шиїтами. У переписі населення, що проводився в СРСР 1970 р., талиші не виділено в особливу етнічну групу, і у нинішньому незалежному Азербайджані талиші також вважаються азербайджанцями (!?).

Талиш – Історико-географічна область біля південно-західного узбережжя Каспійського моря, область компактного проживання талишів. Ойконім. Отримала свою назву від етноніму народу, що її населяє. талишів. Талиш розділений між двома державами: Азербайджаном (Мугань) та Іраном (остан Гілян, остан Ардебіль).