Комарі беруться з яєць, які вони відкладають на поверхню води. Справа ця ризикована, але не тому, що личинки, що вилупилися з них, можуть потонути у воді. Навпаки, вони відразу ж пірнають на дно ставка або калюжі і почуваються там чудово, оскільки досить добре пристосовані до умов життя у воді.
Зазвичай у помірному поясі комарі активні з травня до жовтня. Якщо взимку було багато снігу, а весна рання, стійко тепла та помірно-волога, комарі можуть з'явитися вже у квітні. Як і у всіх інших двокрилих комах, у комарів 4 фази розвитку: яйце, личинка, лялечка, імаго.
Взимку їх не видно, але їхні яйця чіпляються за життя і чекають на повернення теплих днів. Яйця та личинки рідко замерзають до смерті. Вони кріпляться до рослин або закопуються в бруд на дні струмків, озер, річок та інших джерелах води.
По-перше, рівень води у водоймах трохи вищий, вологості трохи більше. А по-друге, у нас чергуються похолодання, то різкі потепління. Від таких вагань населення комарів збільшується, – розповів журналісту 116.RU власник однієї з казанських служб з обробки від комарів та кліщів.