Регулярне вживання лісового горіха в їжу зміцнює стінки судин і знижує рівень шкідливого холестерину. Сприяє нормальній роботі серця. Тому фундук корисний для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, спортсменів. Окультурена ліщина сприяє очищенню організму.
Ліщину можна назвати гарним джерелом білків, які становлять 13% його маси. Це дає змогу включати її плоди у вегетаріанське меню як частковий замінник м’яса. Плоди лісового горіха доволі легко засвоюються, забезпечуючи швидку та повноцінну доставку корисних речовин у клітини організму.
Вони можуть викликати сильну алергію та спровокувати захворювання печінки. Містить вітаміни групи B, вітамін A, C, E, K, PP, ніацин, а також мікро- і макроелементи залізо, йод, мідь, марганець, цинк, фтор, селен, калій, магній, кальцій, натрій, сірка, фосфор.
Фундук містить альфа-токоферол, варіант вітаміну Е, який, як відомо, здатний знижувати ризик раку на 50 відсотків. Ці горіхи також є багатим джерелом марганцю. Відомо, що цей мінерал входить до складу антиоксидантного ферменту мітохондрій, який також відіграє важливу роль у запобіганні раку.