У кулінарії свинячі нирки використовуються для приготування перших, других і делікатесних страв. Головне – не змішувати їх з іншими субпродуктами. Зі свинячих нирок виходять чудові розсольники і солянки, шашлики і рагу, закуски і запіканки.
У кулінарії для яловичих нирок підходить будь-який вид термічної обробки: їх можна варити, тушкувати, смажити, запікати. Однак класичними стравами з яловичих нирок вважаються розсольники та солянки, а також другі страви, наприклад, бефстроганов, нирки в цибулевому соусі або жюльєн із нирок.
Спосіб приготування свинячих нирок без запаху Наливаємо в каструлю 4 літри води, доводимо до кипіння, кидаємо нирки в киплячу воду. Доводимо до кипіння, варимо 3 хвилини, зливаємо воду, відкидаємо на друшляк, ретельно промиваємо гарячою водою. Для варіння можна взяти 2 великі каструлі, так процес буде йти швидше.
Зазвичай виробники використовують баранячі або свинячі бруньки, як найбільш поживні та багаті за своїм складом. У них входять незамінні для м’ясоїдних вітаміни групи В і основні мінерали: магній, калій, сірка, натрій та інші.