Чи можна мазати йодом гнійні рани?

Відкриту рану не поливають йодом і зеленкою Будь-який спиртовий склад, йод, зеленка – на рані створять глибокий хімічний опік, який буде довго гоїтися і, можливо, залишить рубець. ЯК ТРЕБА: щоб продезінфікувати рану, використовуйте перекис водню, хлоргексидин, а зверху накладайте чисту марлеву пов’язку.Sep 3, 2020

Місце, де виявлено гній, необхідно обробити перекисом водню або хлоргексидином, акуратними дотиками прибираючи виділення з рани чистим бинтом. Рана не буде гоїтися, поки не буде повністю очищена. Далі важливо закрити рану, наклавши чисту пов’язку.

Щоб цього уникнути, потрібно застосовувати основне правило: у жодному разі не наносити йод на відкриті рани – це може спричинити сильний опік поверхні шкіри на відміну від зеленки. Якщо ж ви порізали свій палець, отримали садно, забій або поріз, не біжіть одразу по йод – можна погіршити отриману травму.

– Йод і зеленку варто застосовувати тільки для обробки неглибоких саден або шкіри навколо рани, оскільки вони можуть провокувати опіки слизових оболонок і м’яких тканин.