Є дуже важливі правила захисту: якщо є загроза радіоактивного зараження, слід прийняти всередину звичайний йод. Тоді щитоподібна залоза буде “зайнята” цим йодом, і ми зможемо вберегти її від ураження. Це потрібно зробити, коли загроза реальна: за 30 хвилин до або в перші хвилини-години після того, як оголошено тривогу”.4 Mar 2022
1 Підвищується температура тіла (до 37,5 градусів). 2 Виникають опіки на слизовій оболонці рота, гортані та шлунка. Спровокувати опік може навіть одна крапля розчину йоду. 3 З’являються ознаки загального токсичного отруєння.
Спиртовий розчин йоду і водний розчин Люголя приймають внутрішньо після їди в 1/2 або 1/4 склянки молока або води. З огляду на високу чутливість дитячого організму, для дітей до 12 років застосування розчинів Люголя і спиртової настоянки йоду для приймання всередину не рекомендується.
Йод і радіація Щоб уникнути подібних наслідків, пов’язаних із перевантаженням організму йодом, ВООЗ рекомендує приймати йодид калію в таблетках. Якщо його під рукою немає, можна використовувати розчин Люголя або 5% настоянку йоду.