Портулак відмінно підходить до яєчень і омлетів, свіжих овочевих салатів як приправу. У складі гострих соусів він підходить до тушкованих овочів або м'ясних страв. Портулак можна відварювати, тушкувати, смажити, висушувати та додавати в супи чи соуси як у свіжому, так і у сушеному вигляді.
У корисних рослин є свої обмеження – навіть морквяним соком можна отруїтися. Для портулаку такі обмеження – сильно підвищений тиск, брадикардія та схильність до судом. Тому що у складі портулаку є аналог норадреналіну.
Портулак у кулінарії найбільше використовується як додатковий інгредієнт у салатах, яким він надає присмак віддалено нагадує руколу. Крім цього з ним готують смачні та освіжаючі супи, а також використовують у приготуванні пирогів та омлетів. Не рідко портулак маринують.
Для лікування чоловічих хвороб, наприклад імпотенції та простатиту, для їх профілактики, а також для значного підвищення чоловічої сили треба чоловікам їсти страви з портулаку. А ось рецепти деяких страв із цієї їстівної корисної трави. Зі свіжих стебел та листя портулаку виходять смачні котлети!