Законодавчо встановленого переліку поважних причин не існує, тому роботодавець сам визначає, чи є поважна причина у працівника та чи відпускати його у відпустку. Працівник має право написати заяву на неоплачувану відпустку без поважної причини і на будь-який термін – хоч на півроку чи рік .14-Nov-2022
На підставі ч. 1 ст. 121 ТК РФ до стажу роботи, що дає право на щорічну основну оплачувану відпустку, включають час відпусток, що надаються на прохання працівника, без збереження заробітної плати, які не перевищують 14 календарних днів протягом робочого року.
Тривалість відпустки без збереження заробітної плати визначається за угодою між працівником і роботодавцем. Закон визначає лише мінімальну тривалість відпустки у 5 календарних днів у розглянутих вище випадках, коли роботодавець зобов’язаний її надати.
Працівник може взяти неоплачувану відпустку за своїм бажанням. При цьому він не зобов’язаний брати відпустку за свій рахунок на прохання роботодавця. Взяти відпустку можна з поважних причин і сімейних обставин: у разі народження дитини, реєстрації шлюбу або смерті родича.