Синехії в матці та вагітність – несумісні речі. Річ у тім, що при цьому захворюванні погіршується прохідність маткових труб, через які переміщаються яйцеклітини. Якщо ж у жінки після запліднення з’явилися внутрішньоматкові синехії і вагітність наближається до кінця, існує висока ймовірність викидня.
Вагітність після усунення проблеми синехій слід планувати тільки після відновлення ендометрія і проведення терапії, спрямованої на виключення інфекційної складової та відтворення правильної гормональної функції. У цьому разі ймовірність ускладнень буде мінімальною.
Синехії порожнини матки можливо позбутися двома шляхами: гормональною терапією або хірургічним розтином, розривом спайок у ділянці матки. Таку операцію можна провести під час гістероскопії, про що вже повідомлялося вище. Спайки маткових труб ліквідуються тільки хірургічним шляхом.
Внутрішньоматкові синехії призводять до розладу менструальної функції, створюють механічні перешкоди для просування сперматозоїдів, погіршують умови для імплантації плідного яйця. Наявність цього синдрому може перешкодити екстракорпоральному заплідненню.