Чи потрібно наносити термопасту на процесор?

Якщо ви наносите термопасту безпосередньо на кристал процесора, навколо якого є розпаяні компоненти SMD, не рекомендується використовувати електропровідні термопасти. Якщо ви все ж таки зважилися на це, щоб уникнути виходу чіпа з ладу термопасту необхідно наносити так, щоб вона не потрапила на SMD компоненти.

Без термопасти процесор миттєво перегріється. Зрозуміло ні. Звичайно, теплообмін між кришкою процесора і радіатором без термопасти стане гірше, але не забуваємо, що обидві ці поверхні шліфуються, часом до дзеркальності, тобто прямий контакт між ними буде добрим.

Між точками дотику радіатора та процесора наноситься шар термопастияка є речовиною з високою теплопровідністю. Завдяки цьому, виходить видалити зайве повітря, теплопровідність якого набагато нижча, і тепло передається з «каменю» безпосередньо на радіатор, після чого воно розсіюється.

Для ноутбука, що використовується як офісний, періодичність заміни термопасти вважається нормальною раз на півтора – два роки. Щодо системних блоків, то тут інтервали заміни можна помножити на два, два з половиною. Тобто для ігрових системників – раз на рік – два, для офісних – раз на три – чотири роки.