Ехінокактуси досить погано реагують на пересадку, тому повільні темпи зростання – це великий плюс у бік самопочуття рослини. Юні кактуси пересаджують один раз на 2 роки, а старі – лише раз на 4 роки. Оптимальним періодом цієї справи вважається середина весни.
У природних умовах такий кактус може досягати великих розмірів. Причому ехінокактус Грузоні у природі може бути гігантським: завширшки він може зростати приблизно до 100 сантиметрів, а заввишки – до 150 сантиметрів. Це рослина-довгожитель, яка може зростати в середньому від 200 до 500 років.
Ехінокактус любить щедрих полив все літо, аж до середини серпня. Земля в горщику завжди має бути вологою. Але тут важливо дотриматися почуття міри і не перелити рослину, тому що в іншому випадку стебло може загнити. З середини серпня до жовтня полив необхідно зменшувати та звести його до нуля.
Короткі правила вирощування ехінокактусу Взимку рослина віддає перевагу прохолоді, але температура не повинна бути нижче 8-10 градусів. Навесні та влітку ґрунт зволожують лише після повного просихання. Якщо рослина зимує у прохолоді, її не поливають зовсім. Кактус не потребує високої вологості повітря.