Вважають, що в сплячку ведмеді впадають, бо стає холодно. Але чому ж тоді білий ведмідь не спить цілий рік? А тому що сплячка, насправді, не залежить від температури навколишнього середовища, вона залежить від запасів їжі у навколишньому середовищі.Nov 29, 2017
(«Сплячку» ведмедів правильніше називати зимовим сном; справжньою сплячки у ведмедів немає, оскільки температура тіла їх майже не падає, і у будь-який момент вони можуть прокинутися.) У зимовий сон впадають тільки вагітні та вигодовують новонароджених дитинчат самки.
У дикій природі деяким звірам зимова сплячка необхідна, щоб пережити холод. Це стосується бабаків, тушканчиків, єнотів, єнотовидних собак, сонь, бурих та гімалайських ведмедів. Взимку їм важче добувати їжу. Тому вони наперед накопичують запаси жиру, а сон дозволяє економно їх витрачати.
Такій тварині до весни, швидше за все, не дожити. Залежно від температури зовні, сплять ведмеді від 75 до 195 днів. За цей час вони втрачають до 80 кг (нам би так взимку!). Біологічний годинник не обдуриш, тому вже наприкінці листопада ведмеді Калінінградського зоопарку теж починають позіхати і терти лапою ніс.