Війні передували серія територіальних суперечок між Іраном та Іраком, вмотивованих бажанням Іраку відторгнути від Ірану багату на нафту провінцію Хузестан (Арабістан) з арабським населенням і східний берег річки Шатт-ель-Араб, а також суперечки між двома країнами за лідерство серед держав у Перській затоці.
Офіційним приводом для початку війни стали дії правителя Іраку – Саддама Хусейна, – який не виконував положень численних резолюцій Ради Безпеки ООН, що передбачали демонтаж іракських програм створення зброї масового знищення.
Ірако-іранські відносини – двосторонні дипломатичні відносини між Іраком та Іраном. Протяжність державного кордону між країнами становить 1599 км. Іран має посольство в Багдаді та консульства в Басрі, Сулейманії, Ербілі та Кербелі.
Ця стаття про війну 2003-2011 років, про війну 2011-2017 років див. Громадянська війна в Іраку . Іракська війна (з 20 березня 2003 року до 15 грудня 2011 року) – затяжний військовий конфлікт, що розпочався 2003 року з вторгнення сил США та їхніх союзників до Іраку, з метою повалення уряду Саддама Хусейна.