Чому на Землі 24 години?

Наявність у добі 24 годин зумовлена тим, що наша планета здійснює повний оберт навколо своєї осі за наближену кількість часу, що дорівнює 23 годинам 59 секундам .1 Jul 2022

Уперше поділ доби на години (але з різною довжиною години) зустрічається в Стародавньому Єгипті близько 2100 року до н. е., цю систему для орієнтації в часі застосовували єгипетські жерці. У цій добі 24 години включали в себе одну годину ранкових сутінків, десять денних годин, одну годину вечірніх сутінків і дванадцять нічних годин.

Насправді, у добі не 24 години, а 23 години і 56 хвилин – саме за цей час Земля робить оберт навколо своєї осі. Саме з цієї причини кожні кілька років у нас трапляється високосний рік. Тривалість доби залежатиме від кутової швидкості обертання, а також від обраної точки відліку.

Дванадцять поділок на шкалі сонячного годинника відповідають дванадцяти секторам зодіакального кільця, річного кола Сонця. День з ранку до вечора ділився на 12 годин, влітку година була довшою, взимку коротшою. Еталоном для астрономів слугувала рівноденна година, коли Сонце в березні та у вересні перетинає екватор.