Причиною такого болю є найчастіше мікророзриви та мікротравми м’язової тканини, а також надлишок молочної кислоти в м’язах. Зруйновані м’язові тканини потрапляють у кров і перебувають там доти, доки організм їх не виведе або не відновить.Jul 19, 2018
А ось м’язовий біль, який називають “запізнілий”, приходить наступного дня. Особливо сильним він буває в тих, хто тільки почав займатися або в тих, хто змінив програму тренувань. Насправді, біль у м’язах з’являється через мікророзриви. Наступного дня ці маленькі травми запалюються і починають боліти.
Коротка відповідь: Можна, але навіщо? Якщо ви відчуваєте непереборне бажання піти в зал, постарайтеся принаймні не перевантажувати м’язи, які ще не відновилися. Крім того, ви маєте бути впевнені, що біль спричинений саме зростанням м’язів, а не травмою.
Найчастіше біль у м’язах після тренування не потребує медичної допомоги. Крепатура зникає сама собою протягом 3-4 днів, максимум – за тиждень3,5. Однак пов’язані з нею відчуття потрібно вміти відрізняти від інших видів болю, що виникають під час розтягнення та розриву мускулатури5.