Чому немає квітконосів у полуниці?

Часта причина, чому рослина суниці не цвіте і не плодоносить, – неправильна глибина посадки. У рослини полуниці є так зване сердечко. З нього ростуть нові пагони і квітконоси, тому заглиблювати його в ґрунт не можна – квітів просто не буде і, як наслідок, полуниця не дасть урожай.

Недогодували кущики садової полуниці Простіше зробити одне підживлення курячим послідом. Дають його через пару тижнів після збору врожаю. Готують так: свіжий курячий послід заливають водою (1:1), щільно закривають кришкою і настоюють 7 днів у теплому місці. Потім отриманий розчин розбавляють водою (1:20) і поливають грядки.

Щоб отримати максимальний урожай, суницю краще садити в липні, на добре освітленій ділянці (навіть легка тінь від дерева заважає рослині цвісти і плодоносити). Ґрунт на місці новосадки має відпочити від садової суниці (4 роки), від картоплі, томатів та інших пасльонових (мінімум 2 роки).

Нестача комах-запилювачів Однією з основних причин того, що полуниця добре цвіте, а ягід після цього немає, є відсутність бджіл та інших комах-запилювачів. Часто таке відбувається в дощове літо: бджоли, джмелі та інші запилювачі в дощ не літають.