2. Якщо перед підрядним сполучником стоять підсилювальні частки якраз, тільки, лише, винятково тощо, то кома ставиться перед ними всупереч інтонації (при читанні пауза перед ними не робиться).
Щодо коми перед словами “і не тільки” єдиної рекомендації немає: можливі випадки, коли кома потрібна, а можливі – коли не потрібна. Перший варіант – словами “і не тільки” починається приєднувальний зворот (це коли попутно повідомляються додаткові відомості). У таких випадках кома ставиться.
Відповідь або рішення1. Згідно з правилами російської мови, існує низка правил, у яких ідеться про те, що перед певним колом прийменників і сполучників, у будь-якому разі, завжди ставиться кома, незалежно від складу речень. До такого кола належать: але й а. Перед ними завжди потрібно ставити кому .
Те саме, що “як тільки, одразу ж після того як”. Синтаксичні конструкції, що приєднуються сполучником “лише”, виділяються (або відокремлюються) комами . Федя нічого не відповів, лише сумно посміхнувся. Лише встало сонце, мандрівники залишили табір.