Чому підвищується рівень ПСА?

Загальний ПСА помірно підвищується в разі гіпертрофії (аденоми) простати, гострих і хронічних запальних захворюваннях передміхурової залози (простатитах), інфекціях сечовивідних шляхів, проте головна діагностична цінність цього аналізу полягає у своєчасному виявленні раку передміхурової залози.

Якщо рівень ПСА підвищений, то призначається додаткове обстеження – пальцеве дослідження простати, УЗД із трансректальним (через пряму кишку) датчиком, біопсія передміхурової залози. Жодне дослідження (РКТ, МРТ, ТРУЗД) за невеликого збільшення ПСА не може дати інформацію про наявність чи відсутність раку.

ПСА – це білок, що секретується передміхуровою залозою, і невеликі кількості зазвичай присутні в крові людини. Рівень ПСА збільшується з віком, але значно підвищується в разі раку передміхурової залози.

у разі аденоми простати ПСА підвищується через зміну об’єму органа й одночасну його компресію тканинами, що розрослися; ішемія та інфаркт простати, а також гострі проблеми із сечовипусканням, які можуть їх спричиняти, теж призводять до поганих аналізів. При них порушується процес кровотворення.