Після 25 років вироблення гіалуронової кислоти та колагену в нашій шкірі значно зменшується, саме тому після мімічних вправ шкірі дедалі важче розгладжуватися та набувати колишньої форми. У цьому віці визначаються майбутні вікові зморшки, характер яких безпосередньо залежить від вдачі їхньої власниці.
Шкіра може почати старіти вже після 15 років або залишатися молодою і в 40. На швидкість старіння шкіри впливають гени, гормони, зовнішні чинники та догляд за нею. До 25 років у шкірі виробляється “молодий” колаген 3-го типу. Саме він забезпечує пружність шкіри та робить її красивою.
“Справжні” зморшки виникають зазвичай на повіках у віці від 28 до 35 років, це так звані “гусячі лапки”. У ті ж роки з’являються мішечки під очима, втрачає чіткість овал обличчя… Найбільші зміни відбуваються у 35-45 років. У цей час уже досить яскраво виражені і зморшки біля очей, і біля рота, і на переніссі, і на лобі.
Як відомо, суха тонка шкіра старіє швидше за жирну. Гормональні порушення. Кількість колагену й еластину в шкірі залежить від рівня естрогенів, сила й еластичність зв’язок і м’язів – від тестостерону.