По-перше, це зручно: мандрівникові не потрібно було носити із собою столові прилади, оскільки палички легко вирізалися із будь-якого дерева. По-друге, корисно: паличками не можна взяти їжі більше, ніж можна прожувати.
За легендою, вигадав їх легендарний предок Юй, коли хотів дістати гаряче м'ясо з казана і не обваритись окропом. Він відламав від дерева дві гілочки і здійснив бажане. Паличками користуються 30% людей – стільки ж, скільки користуються вилкою. Інші їдять руками.
Дерев'яними паличками користуються в Японії, Китаї, Кореї, В'єтнамі та деяких інших регіонах. Як вважають дослідники, дерев'яні палички з'явилися як перший підручний інструмент, за допомогою якого було зручно діставати їжу з киплячого котла, а сталося це близько 4 000 – 5 000 років тому.
Перші палички винайшли у Китаї близько трьох тисяч років тому, і сьогодні в країні навіть функціонує музей, присвячений цьому предмету сервірування. Легенда свідчить, що міфічний государ Юй відламав пару гілок від дерева, щоб дістати м'ясо з бульйону, що кипить у казані.