Справа в тому що концентрація солей безпосередньо залежить від вод, які приносять річки. Наприклад, якщо клімат у регіоні вологий і з частими опадами, то річки не мають нестачі у воді, вони завжди повні і вода в них – прісна. Але, якщо все навпаки, то річки можуть просто пересохнути, закривши доступ води до озер.
Солоні Озеро – безстічні озера. Вода надходить у них з річок, струмків, підземних ключів, які часто бувають насичені солями, але вона не йде, а тільки випаровується. Тому часто на дні таких озер утворюється шар солі, бруду чи мулу.
З перших витікають річки, а одночасно з течією в річки йдуть також і мінеральні відкладення, а із самих озер сіль просто вимивається; такі озера – прісні. З безстічних вод, навпаки, не виходить вода у річки, тобто сіль та інші мінеральні речовини залишаються в самому озері, не переносяться в іншу водойму.
Основна частина морський солі надходить з скельних порід, що руйнуються, на суші. Дощова вода, володіючи певною кислотністю, змиває мінеральний коктейль в мореде відбуваються хімічні реакції. Внаслідок цих процесів з'являються солі. Так що причина солоності морської води – колообіг води.