Чому кукурудза не розмножується в дикій природі?

Бо її зерна не опадають І якщо зернятко, що впало з колосом, ще може прорости, то качани кукурудзи, великі й м’ясисті, на землі загнивають. Разом із ними згнивають і кукурудзяні зерна. Взагалі рослини і тварини, які були одомашнені давно, погано приживаються в дикій природі.

Як результат селекції одного з підвидів мексиканської дикої кукурудзи , Zea mays ssp. parviglumis; цей таксон і зараз росте в Мексиці та Центральній Америці. Найімовірніше, культура виникла в басейні річки Бальсас на півдні сучасної Мексики.

Зав’язі заховані за щільними обгортками качана – це оберігає їх від ушкоджень і хвороб, але перешкоджає проникненню пилку, без якого неможливе запліднення. Тому маточки сильно подовжені і висовуються з качана, щоб вловлювати пилок, що носиться в повітрі.

Перш за все, це глибока оранка, що необхідно для належного розвитку кореневої системи. Другий момент, на який потрібно зважати, – кукурудза не переносить кислих значень pH (краще, коли це 6,0-7,0), погано росте на перезволожених і засолених ґрунтах.