Його лідером став Сангак Сафаров. У російськомовному середовищі прихильників ісламістів називали “вовчиками” (від слова ваххабізм), а прихильників Народного фронту – “юрчиками”, від імені Юрія Андропова, через значну кількість у їхніх лавах колишніх працівників міліції та КДБ Таджицької РСР.
Після розпаду СРСР наприкінці 1991 р. у Таджикистані почалася громадянська війна. Стався збройний міжклановий внутрішньоетнічний конфлікт між прихильниками центральних органів влади і різними угрупованнями в особі Об’єднаної таджицької опозиції.
За даними МЗС РТ, з таджицької сторони загинуло 59 осіб. “Радіо Озоді” опублікувало поіменний список із 83 загиблих із таджицької сторони. За даними влади Киргизії, у боях було вбито понад 200 таджицьких військовослужбовців, близько 400 поранено.
Поширення Нині російська мова є першою і рідною для відносно невеликої групи таджикистанців (близько 3 %), але вона, як і раніше, широко поширена як друга мова серед населення всіх національностей республіки: таджики 80 %, узбеки 17 %, киргизи 1,5 %, інші 0,5 %.