Дослідники вважають, що метелики зникають через антропогенні та кліматичні фактори. Їм заважає розвиток сільського господарства, забруднення повітря та ґрунту хімікатами, а також несприятливі погодні умови.21 Jan 2021
Деякі метелики живуть дуже мало – сезон і восени вони гинуть. Кропивниці, лимонниці, реп'яхи та інші метелики взимку впадають у сплячку. Вони завертаються у свої ганки і ховаються скрізь, де можна перечекати холод (щілини в корі, дупла, житло людей).
Метелики також виступають запилювачами багатьох видів квіткових рослин, адже значна частина цих комах характеризується розвитком антофілії. У ході еволюції метелики пристосувалися до певних квіткових рослин, а ряд видів рослин пристосувалися до запилення виключно метеликами.
У вересні – жовтні практично зникають комахи. Деякі з них, як і тварини, сплять усю зиму. Мухи, комарі, жуки ховаються під корою дерев, опалим листям, у сухій траві. У деяких видів дорослі особини восени гинуть, а холодна пора року переживає їхнє потомство в стадії яйця, личинки або лялечки.