Чому знижується фібриноген?

Нормальний рівень фібриногену знижується за таких захворювань, як: ДВЗ-синдром, захворювання печінки (гепатит, цироз), токсикоз вагітності, нестача вітаміну С і В12, емболія навколоплідними водами (у вагітних під час пологів або операції кесарів розтин), хронічний мієлолейкоз, поліцитемія.

Недостатня кількість або неправильна взаємодія цих факторів може призвести до кровотечі або до тромбозу. Аналіз на фібриноген необхідний у передопераційному обстеженні, пренатальній діагностиці, у разі запальних і серцево-судинних захворювань.

Фібриноген нижче норми – що це означає? Падіння рівня фібриногену нижче фізіологічної норми несе серйозну небезпеку для здоров’я. Його дефіцит призводить до неможливості швидкого припинення кровотечі, а отже – до великої втрати крові навіть за незначної рани.

Фібриноген – розчинний білок плазми, що синтезується в печінці і бере безпосередню участь у формуванні тромбу (кров’яного згустку) після порушення цілісності судинної стінки. Цей показник визначається в коагулограмі (гемостазіограмі) – спеціальному аналізі на згортання.