Золото — один із найінертніших металів, що стоїть у ряді напруг правіше за всі інші метали. За нормальних умов воно не взаємодіє з більшістю кислот і не утворює оксидівтому його відносять до благородних металів, на відміну від звичайних металів, що руйнуються під дією кислот і лугів.
Золото не схильне до корозії, стійко до стирання, красиво, легко обробляється, воно компактне і його важко підробити. З цих причин воно стало зручним еквівалентом вартості інших товарів, тобто грошима.
Поява оксидів на золоті можлива тільки в тому випадку, якщо в дорогоцінний метал був доданий великий відсоток домішки у вигляді заліза, хрому, алюмінію або нікелю. Як правило, окислюється тільки метал із пробою нижче 585, тобто сплави, в яких легуючі добавки становлять 50% від загальної маси та більше.
Вплив золота на організм людини ґрунтується на його тонізуючих властивостях. Вважається що золото покращує зір та пам'ять, знімає роздратування та усуває депресію. Допомагає впоратися із прискореним серцебиттям, гіпертонією, перепадами настрою.