Історія походження назви "танк"

Танк – це потужна бойова зброя, яка відігравала ключову роль у багатьох битвах минулого століття. Але звідки походить ця назва, яка стала символом сили та переваги на полі бою?

Назва "танк" має своє походження в історії перших бойових машин, що з'явилися під час Першої світової війни. Під час розробки нових бойових машин їх творці зіткнулися з проблемою – як назвати цю нову зброю? У міру його розвитку, ці бойові машини отримували різні назви – "моторна рушниця", "броня", "танкетка".

Однак історія свідчить про те, що остаточна назва "танк" походить від обману. У кількох військових документах початку 20-го століття зустрічаються записи про спеціальний броньований візок, який називали "танкеткою". Для того, щоб зберегти секретність і не викривати сутність нової зброї, згодом військові вирішили описувати її як "танкетку" на офіційних паперах, щоб заплутати супротивника. Цей обманний маневр як змінив історію назви, а й створив легенду.

Звідки пішла назва танк
НазваПоходження
ТанкНазва "танк" походить від британського слова "tank", яке в перекладі означає "бак"
ПанцерНазва "панцер" походить від німецького слова, що означає "броня"
ТанкеткаНазва "танкетка" походить від італійського слова, що означає "маленький танк"

Звідки взялося слово Колаборант?

collaborateur) зустрічається з 1802 року, коли воно використовувалося під час наполеонівських війн проти контрабандистів, які торгували з Англією і допомагали у втечі монархістам. Термін походить від лат.collaboratus, причастя минулого часу від collaborare "працювати з", від com – "с" + labore "працювати".

Як називали російських зрадників на війні?

У нашій країні термін «колабораціоніст» став вживатися лише останнім часом. У радянській історичній науці, та й у побуті теж щодо людей, які співпрацювали з ворогом, зазвичай застосовувалися такі терміни, як «зрадник», «зрадник», «пособник», «гітлерівський холуй»хоча ступінь їхньої провини був різним.

Хто такий Колаборант в Україні?

Колабораціонізм у ході вторгнення Росії на Україну — військова, політична чи економічна співпраця громадян України з російськими військовими під час вторгнення Росії в Україну.

Скільки українців воювали на боці фашистів?

При цьому, згідно з даними німецького командування та оцінками російських істориків, лише кількість українських легіонерів, які входили до збройних формувань на боці Німеччини (вермахт, війська СС, поліція), становила 250 тис. (і було другим за чисельністю після росіян – понад 300 тис.).