Через підземний спосіб життя природних ворогів у сліпаків небагато, головний з них – степовий тхір, здатний добувати сліпака в норах. Молодняк, що розселяється поверхнею, є об’єктом полювання лисиці і великих хижих птахів. З паразитів відзначено кліщів, бліх і гельмінтів.
Сліпак може запросто позбавити вас половини врожаю картоплі, вкрасти весь часник із грядки, зіпсувати буряк і моркву, залишаючи замість коренеплодів сліди своїх потужних різців. Не гребує він і петрушкою, і редькою, і селерою.
На відміну від кротів, які харчуються комахами, тварини годуються рослинною їжею – об’їдають кореневища, коріння, бульби, цибулини. Щоб дістатися до надземної частини рослин, затягують їх за корінь у нору. Особливо люблять бобові, зонтичні, складноцвіті. Стебла і листя їдять переважно навесні та на початку літа.
Кроти риють землю за допомогою широких пазуристих передніх лап, вивернутих назовні. Сліпаки вигризають ґрунт за допомогою широких різців. Щоб під час риття земля не потрапляла до рота і ніздрів, на губах і носі сліпаків є спеціальні замикаючі складки шкіри.