Згідно з рекомендаціями Американської академії педіатрії, дитині можна давати пустушку тільки після того, як вона привчилася смоктати груди – зазвичай це відбувається у віці трьох-чотирьох тижнів. Більшість немовлят, які перебувають на натуральному грудному вигодовуванні, добре сприймають пустушку.
Постійне смоктання пустушки може негативно позначитися на формуванні прикусу. Крім того, вона відволікає дитину від знайомства із зовнішнім світом і навіть може заважати її розвитку. ВАЖЛИВО!
Не можна давати пустушки новонародженим, новонароджені повинні смоктати материнські груди. Тому що саме смоктання материнських грудей є найпотужнішим стимулятором адекватної лактації. До того часу, поки ви не переконаєтеся в тому, що дитині молока достатньо, використовувати пустушки не потрібно.
У жодному разі не привчайте дитину до соски з перших днів життя. За грудного вигодовування допустимо давати соску не раніше, ніж через місяць. Крім проблем із лактацією, можуть виникнути проблеми безпосередньо з процесом годування. Звикаючи до соски, дитина починає захоплювати груди неправильно.