Бджолині сім’ї обробляють ранньою весною – після першого огляду сімей; влітку – наприкінці липня або на початку серпня; восени – після відкачування меду. Потрібно пам’ятати, що кліщ може звикати до систематичного використання одного й того самого препарату і дія такого препарату буде знижуватися.
Нині застосовується більш безпечний для пасічників і бджіл метод розпилення пари щавлевої кислоти. Цей засіб допомагає від усіх видів кліщових хвороб: варроатозу, акарапідозу. Не особливо популярний, але ефективний спосіб боротьби з варроатозом і акарапідозом – це обробка вуликів речовиною тимолом.
Щавлева кислота – високоефективний засіб для боротьби з варроатозом бджіл. Для приготування 2% розчину щавлевої кислоти 20 г розчиняють в 1 літрі теплої кип’яченої води. Обробляють міжрамковий простір вуликів за допомогою обприскувача типу “Росинка”… Байварол смужки для винищення кліща Варроа.
Так само дуже ефективна обробка бджіл біпіном навесні. До складу Біпіну входить дієвий компонент, такий як амітраз. Амітраз – це речовина, яка добре зарекомендувала себе в боротьбі з кліщем у бджіл. Біпін розфасований в ампули по 0,5 мл і 1 мл.