Коли потрібно робити УЗД головного мозку дитині?

УЗД головного мозку (нейросонографія) рекомендується всім новонародженим дітям на 1 році життя. Вважається, що на сьогоднішній день цей метод діагностики є найбільш інформативним і безпечним під час оцінки стану головного мозку новонародженого.

УЗД головного мозку є обов’язковою процедурою в тих випадках, коли пологи проходили з ускладненнями. Наприклад, такий метод діагностики призначається в тих випадках, коли проводили кесарів розтин або коли дитина народжується раніше встановленого терміну (передчасні пологи).

Як правило, до 15-17 років цілком реально отримати зображення, що дає змогу оцінити розміри та функціональний стан мозку. Як і інші види ультразвукових досліджень, УЗД головного мозку для дітей абсолютно безпечне, безболісне і не має жодних протипоказань.

Що показує УЗД головного мозку: підвищення внутрішньочерепного тиску та гідроцефалія; вроджені вади розвитку (аномалія Денді-Уокера, аномалія Арнольда-Кіарі, поренцефалія тощо); пухлини та кісти; ускладнення під час інфекцій і травм (церебральний абсцес, субдуральна гігрома);