Яка півкуля мозку розвинена у шульг?

У рух організм приводять обидві півкулі: ліва – контролює праву руку і ногу, а права півкуля – відповідно навпаки. Таким чином, правші мають домінуючу ліву півкулю, а за діяльність шульг відповідає права півкуля головного мозку.

Людина може бути шульгою через будь-яке ушкодження головного мозку, частіше – його лівої півкулі. Діяльність правої руки здебільшого регулюється лівою півкулею, і тому в разі травми (може бути пологової) або хвороби, відповідні функції може перебрати на себе права півкуля.

Як показало дослідження 1995 року, у шульг є цікаві зміни в архітектурі мозку. Метааналіз 43 досліджень, опублікованих у журналі Psychobiology, показав, що шульги володіють значно більшим, ніж у правшів, мозолистим тілом – пучком нервових волокон, що з’єднують дві півкулі мозку.

Вони мислять образами, цілісними картинами і при цьому відчувають труднощі з послідовними діями, виділенням головного і другорядного. Лівшам набагато простіше інтуїтивно зрозуміти, про що говорить інша людина, за інтонацією, мімікою, ніж за конкретним змістом її мови.