Органами дихання слугують трахеї (у фаланг, псевдоскорпіонів, сінокісців і деяких кліщів) або так звані легеневі мішки (у скорпіонів і джгутоногих), іноді ті й інші разом (у павуків); у нижчих же павукоподібних відособлених органів дихання немає; ці органи відкриваються назовні на нижньому боці черевця, рідше – на нижньому боці черевця, рідше – на нижньому боці …
Органи дихання павукоподібних різняться. у деяких головний орган – легені; в інших – трахеї. Є представники, які дихають легенями і трахеями одночасно.
Дихання в комах відбувається за допомогою трахей. Трахеї відкриваються назовні за допомогою дихальців, які розташовуються на верхньому боці з боків середньо- та задньогрудей і 6-8 перших черевних сегментів. У трахейну систему повітря надходить через дихальця. Кожне дихальце відкривається в трахеї.
Органами дихання павуків є легені (легеневі мішки) і трахеї. Легеневі мішки являють собою мішкоподібні вп’ячування покривів, розташовані на нижньому боці черевця. На їхній передній стінці є численні шкірні складки, всередині яких циркулює кров.