Що більша кратність, то більший об’єкт, але тим менше поле зору і світлосила бінокля (картинка темніша на великій кратності). Більш універсальним варіантом є бінокль зі змінною кратністю, але така універсальність досягається за рахунок погіршення якості зображення.
За низької освітленості діаметр об’єктива має бути більшим. З іншого боку, менша кратність збільшення дає змогу вести спостереження за нижчої освітленості з тим самим розміром об’єктива: у бінокля 7х50 освітленість краща, ніж у 10х50 . Універсальними для використання в похідних умовах, на полюванні тощо.
Щоб розпізнати бінокль, що відповідає вашим потребам, іноді досить поглянути на цифри в назві його моделі (8×42, 10×25 і так далі). Перше число означає кратність – збільшувальну силу, або силу наближення бінокля. Наприклад, через бінокль 8×42 зображення здаватиметься більшим… думаєте, у 8 разів?
Виходить, що цифри 70х70 на біноклі означають більш масивний і габаритний прилад порівняно з моделлю з маркуванням 8х30. Як визначити потрібний показник апертури: Менше 30 мм. Компактна і легка модель для наземних спостережень у денний час доби.