У православ’ї прийнято поминати небіжчиків на 9 і 40 днів, а потім через півроку і рік після смерті. Найчастіше організовують поминальний обід, на який запрошують усіх, хто добре знав покійну людину (у минулому в ньому брали участь усі охочі, зокрема й прибульці з вулиці).Oct 24, 2022
Поминання померлого цього дня відбувається на честь дев’яти чинів ангельських, які, як слуги Царя Небесного, клопочуться про помилування померлого. Після третього дня душа в супроводі ангелів заходить у райські оселі й споглядає їхню невимовну красу, аж до дев’ятого дня їй показують потойбічний світ.
На сьомий, сороковий (каррасунк) день і через рік (тарі) після смерті влаштовували поминки. У ці дні родичі й сусіди знову йшли спочатку на цвинтар, де над могилою відбувалися панахида й оплакування, а потім у будинок покійного, де сідали за поминальний стіл.
Як правильно рахувати дев’ять днів Рахувати потрібно безпосередньо від дати смерті (не від похорону). Час смерті важливий: якщо людина померла до полудня, то поминки влаштовують на восьмий день. Потрібно, щоб минуло не більше 9 діб від моменту смерті. Поминальна дата ніяк не залежить від дня похорону.