Газонебезпечні роботи повинні проводитися в газонебезпечних місцях або в місцях, в яких не виключена можливість утворення середовища, здатного викликати задуху, отруєння, загоряння, вибух або недостатній вміст кисню для дихання людини (об’ємна частка в повітрі менше 19%).
До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з внутрішнім оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, встановленням і зняттям заглушок на устаткуванні та трубопроводах, а також роботи всередині ємностей (апарати, сушильні барабани, печі технологічні, сушильні, реактори, …
до II групи газонебезпечності відносяться місця, в яких є або не виключена можливість виділення в повітря робочої зони шкідливих речовин вище ГДК, утворення вибухопожежонебезпечних сумішей, а також недостатній вміст кисню для дихання людини (об’ємна частка в повітрі менше 19%). 79.
До III групи газонебезпечності належать місця, де можлива поява небезпечних речовин у кількостях, що перевищують ГДК. Роботи, що виконуються в цих місцях, за умови відсутності газовиділень належать до III групи і проводяться без оформлення наряду-допуску.