Які традиції на Святвечір?

На Святвечір люди ходили колядувати, відвідували хресних батьків і хрещеників. Головна традиція свята – вечеря. Стіл традиційно вкривала біла скатертина, у кутку викладали пучок сіна, як пам’ять про ясла, в яких був народжений Спаситель. На стіл виставляли страви за кількістю апостолів – 12 різних страв.

У ніч із 6 на 7 січня перед православним Різдвом люди зазвичай не спали: ходили з хати до хати, частувалися і колядували. Колядою називається старовинний різдвяний обряд прославлення свята Різдва Христового піснями та сама пісня. За це колядників господарі пригощали різними смаколиками.

У ніч перед Різдвом юні дівчата збиралися разом і обов’язково ворожили. Робили це з використанням різних предметів: дзеркала, воску, каблучок і навіть валянок. Таким чином вони хотіли дізнатися про свого майбутнього нареченого, про кількість майбутніх дітей. У Святвечір бажано не вживати міцних спиртних напоїв.

6 січня – Святвечір, напередодні свята Різдва Христового. Заведено на Святвечір дотримуватися суворого посту і йти до храму, щоб зустріти торжество в богослужінні. Дім має бути чистим і прикрашеним. Напередодні Різдва потрібно обов’язково встановити в будинку ялинку і прикрасити її.