Наприклад, 1964 року 17-річний американець Ренді Гарднер поставив світовий рекорд із безсоння – це 11 діб і 25 хвилин. Були люди, які й більше не спали, але його рекорд був зафіксований, він проводив увесь цей час із лікарем-сомнологом у закритому приміщенні, і все фіксувалося документально.29 Jul 2022
Гарднер 1964 року, у віці 17 років, будучи учнем середньої школи в Сан-Дієго, штат Каліфорнія, встановив рекорд з того, як довго людина не спала. Гарднер не спав 11 днів і 25 хвилин (264,4 години), побивши попередній рекорд безсоння у 260 годин, проведений діджеєм Томом Раундсом у Гонолулу.
На сьому добу організм людини відчуває найсильніший стрес. Серйозно впаде імунітет, активність мозку буде вкрай слабка, буде погіршення роботи печінки, нирок та інших систем.
Якщо сон відсутній протягом 48 годин Уже на 2-гу добу відсутності сну всі перераховані вище симптоми поглиблюються і з’являються інші – порушуються когнітивні функції, тобто увага, сприйняття, пам’ять, інтелект, мовлення, рухи. Складно не погодитися, що ці порушення впливають на якість життя.