Лакська мова (самоназва: лакку маз) – мова лакців, що входить до нахсько-дагестанської сім'ї. Одна з 14 офіційних мов Дагестану, нею говорить близько 146 тисяч осіб. Лакською мовою видається газета «Ілчі» і виходять передачі дагестанського телебачення і радіо.
Лакци (самоназв. лак, лаки, лаккучу, вулгуні) – народ в Республіці Дагестан. За даними Всеросійського перепису населення 2010 року, у Росії мешкає 178 630 лакців, у Красноярському краї – 358 представників цієї національності.
«Лаккучу» перекладається як лакський чоловік, лакець, «лакку маз» – лакська мова, «лакку билаят» – лакська країна, «Лаккуй» означає Лакія, «лакрал» – лакська. Народ використовує «лак» як топонім та етнонім. Деякі народи називають лакців по-іншому: аварці – "тумал"
Крім того, ці наскельні зображення свідчать про те, що предки лакців через скіфів, а потім через сармат-аланів взаємодіяли з індоіранським світом. Також відомо, що їхнє древнє царство було християнським. Ісламська держава на Лакська території виникло після навали Золотої Орди у XIII столітті.