Звідки плями на Місяці?

Темні плями виявилися величезними кратерами, які утворилися внаслідок зіткнення з небесними тілами і були затоплені рідкою лавою. Їх так і продовжують називати морями, як у стародавні часи. За допомогою хорошого бінокля можна багато чого розгледіти на поверхні вічного супутника Землі.

Ці рівні плями на поверхні Місяця темніші, ніж кратери, тому астрономи вважали їх водними морями. Але наразі вченим відомо, що ці темні плями сформовані базальтами від вивержень – досить поширеними вулканічними породами, які існують і на Землі.

Із Землі на Місяці можна побачити різні селенологічні утворення – моря, кратери, гори та гірські ланцюги, розломи, тріщини. Морями на Місяці називаються темні області, які є відносно рівними ділянками, покритими застиглою лавою.

Вони являють собою низовини (наприклад, Море Дощів розташоване на 3 км нижче від навколишньої місцевості) з рівним дном, залиті затверділою лавою. Застигла лава характеризується більш темним забарвленням, ніж інша поверхня Місяця, саме цим і пояснюється сірувато-коричневий відтінок, характерний для місячних морів.