“Це дика тварина, і наслідки можуть бути якими завгодно. Тому, якщо ваш собака розбудив їжака, його треба віддати до реабілітаційного центру в професійні руки. Там їжак проспить до весни, а потім його випустять назад на природну територію. Але тримати його вдома не потрібно”, – зазначив фахівець Мосприроди.17 Dec 2018
Якщо розбудити їжака і спробувати забрати в квартиру, він може стати агресивним, кусатися і шипіти, попередили в Мосприроді. Якщо ж собака все-таки розбудив їжачка, то його найкраще віднести в центр реабілітації диких тварин або зателефонувати за єдиним довідковим телефоном Москви.
Якщо ви спробуєте погладити тварину, вас може вкусити кліщ. Річ у тім, що він мешкає в голках їжачка. А кліщі, своєю чергою, є переносниками найрізноманітніших захворювань. Наприклад, кліщового енцефаліту, бореліозу, ерліхіозу.
Головна причина, через яку їжачки стають рознощиками хвороб – паразити. Через щільні колючки на тілі тварини може зібратися купа кліщів і бліх, яких вона ніяк не зможе віддерти. Гаразд, припустимо, і ви, і ваш новий домашній вихованець вижили.