Незважаючи на всі корисні властивості, вапно не можна вносити в ґрунт бездумно. Якщо перевищити норму, цей матеріал може мати негативний вплив на овочі. Ґрунт стане занадто лужним, у результаті чого необхідні мікро- і макроелементи (зокрема, кальцій) перестануть засвоюватися рослинами.
Щоб знизити показник кислотності, потрібно ґрунт вапнувати. Крім того, вапнування сприяє збагаченню ґрунту мікроелементами, покращує його структуру, підвищує діяльність корисних мікроорганізмів. Вапно краще вносити за один-два роки до закладки саду.
У нейтральний або слабокислий ґрунт вапно вносити не потрібно. Вапнування ґрунту проводять не частіше одного разу на 10 років. Для цього використовують виключно порошкове вапно, яке вносять і рівномірно перемішують під час перекопування ділянки.
Вапнування ґрунтів підвищує рухомість Мо (молібдену), азоту ґрунту та добрив і, навпаки, значно знижує доступність рослинам К (калій), B (бор), Cu (мідь), Zn (цинк), Mn (марганець) і Fe (залізо). Великий вплив на реакцію ґрунту чинять мінеральні і, насамперед, азотні добрива.