Чи можна гріти ніс у разі закладеності?

– Гріти в жодному разі не можна, бо коли людина гріє, вона не знає (і лікар не знає, доки не проведе всі процедури), чи є гнійний процес, у якій стадії перебуває захворювання, і чи не настали вже ускладнення. Необхідно провести стандартну процедуру – рентенографію придаткових пазух носа.

У разі нежитю прогрівати ніс можна і за допомогою УВЧ, лазера, Дарсонваля. Використовують у цих цілях і такі медичні апарати, як “Чудопар”, “Фея”, “Сонечко”. У кожного виду є свої переваги і недоліки, специфіка роботи.

Прогрівання сіллю Для прогрівання гайморової пазухи краще використовувати велику сіль. Необхідно прогріти сіль на сковорідці й висипати в тканинний мішечок. Трохи остудити, щоб не обпекти шкіру, прикладати до ділянки пазух. У разі печіння або дискомфорту можна підкласти тонку тканину.

Можна використовувати зволожувальні спреї. Зменшити в’язкість муконазального секрету і полегшити його відходження допомагає рясне пиття. Можна пити звичайну або столову мінеральну воду, відмінно знімають закладеність носа та інші симптоми ГРВІ журавлинний або обліпиховий морс, що містять велику кількість вітаміну C.