Лікування ліпоми зводиться до видалення, але тільки у випадках, коли її розташування завдає незручності або вона загрожує здоров'ю або життю пацієнта.. Якщо скарг немає, жировик не видаляють. Щоб зняти запалення та біль лікар може призначити ін'єкції стероїдів. Важливо відрізняти ліпоми від липосаркомы.
Коли запалюється жировик, призначають лікування, що включає: медикаментозну терапію – прописують антибіотики, антисептичні препарати, протизапальні мазі, нестероїдні протизапальні засоби; видалення новоутворення хірургічним, пункційно-аспіраційним чи радіохвильовим шляхом.
Якщо ліпома все ж таки утворилася і почала хворіти, потрібно якнайшвидше звернутися за лікарською допомогою. Тільки фахівець здатний знайти та усунути причини запалення, а також виключити ризик злоякісного переродження.
Видаляти липому необхідно у будь-якому випадку – вона може збільшуватися в розмірах. Якщо освіта не більше 3-5 см, видалити його можна простіше з використанням лазерних технологій. Термінове видалення показано у випадках, коли ліпома постійно травмується елементами одягу: ременями сумок, гумками від білизни.