Кухарі з упевненістю відповідають: після приготування гречки необхідності у виливанні рідини немає. Ба більше, у процесі приготування каші вся вода має або википіти, або вбратися в крупу. Якщо цього не сталося, то господиня припустилася помилки, наливши в каструлю забагато рідини.Aug 29, 2021
Мити крупу (і не тільки гречану) потрібно хоча б тому, що в пачку так чи інакше потрапляє пил, бруд, неякісні зерна, а іноді й зовсім сторонні предмети. А деякі виробники обробляють крупи спеціальними хімічними складами для захисту від шкідників і погодних умов.
Головна ж полягає в тому, що з гречки необхідно видалити до початку варіння фітинову кислоту. Фітинова кислота з’являється на крупах і бобових природним чином. Вона є складним ефіром і має відверто суперечливі якості.
Для очищення гречки є кілька способів. Найпоширеніший вид – пропарювання крупи за 80°С, доки ядро крупи збільшується і відділяється від лушпиння. Після цього гречку сушать і за допомогою провітрювання відокремлюють лушпиння. При такій обробці крупа стає коричневого кольору.