«Балерини завжди були для мене приводом, щоб зобразити чудові тканини та схопити рух», – казав Дега. Більшість малюнків Дега – це нариси та замальовки людських постатей. Також варто зазначити, що на жодній з картин Едгара Дега ми не побачимо красивого обличчя юної балерини, всі вони ніби в тумані.
Для його ранніх робіт характерні різкий і точний малюнок, пильна спостережливість, що поєднуються то з благородно-стриманою манерою письма (замальовки брата, 1856-1857, Лувр, Париж; малюнок голови баронеси Беллелі, 1859, Лувр, Париж), то з жорсткою реалістичною правдивістю , 1857, …
Дега не любив писати краєвиди. Він взагалі не переносив працювати на пленері. Людське тіло в русі – ось що стало візитівкою художника.
Жан-Луї Форен Крім Дега про балеті писав і його сучасник Жан-Луї Форен (Jean-Louis Forain), графік та ілюстратор, що відображав у своїх роботах звичаї французького суспільства на рубежі XIX-XX століть. Форен був карикатуристом, проте танцівниць балету він відображав у неймовірно естетичних та елегантних образах.