Коли птах сідає, м’язи скорочуються, сухожилля натягуються і пальці стискаються. Під час сну птах не може випрямити ноги (уві сні його тіло нерухоме), тому пальці не випускають опору. Прокидаючись, тварина піднімає тіло, сухожилля розслабляються, і замок “розщеплюється”.
З крилом птаха відбувається практично те ж саме, але набагато активніше, оскільки крило більше. Сила, яка тягне птаха вперед називається тяга, а протистоїть їй лобовий опір. Звісно, птахи не зобов’язані чекати вітру, щоб літати. Рухами своїх крил вони створюють потік повітря, який піднімає їх.
Прокидаючись, вона піднімає тіло, сухожилля розслабляються, і замок “розщеплюється”. Птахи, що сплять стоячи у воді (наприклад, фламінго або чаплі), часто підтискають уві сні одну ногу. Так вони віддають воді менше тепла і довше зберігають оптимальну температуру тіла. Утім, сон стоячи не єдиний спосіб відпочинку для птахів.
Птахи можуть спати як сидячи, так і стоячи навіть на одній нозі, при цьому або просто заплющуючи очі (під час дрімоти), або ховаючи голову під крило. Деякі види птахів, наприклад, кури, проводять майже третину життя в незвичайному стані пасивного неспання за повної нерухомості.