Чому риби прилипали до китів?

Риби – прилипали не такі маленькі: довжина їхнього тіла становить кілька десятків сантиметрів, водночас тварина-господарець зазвичай пливе з доволі великою швидкістю (наприклад, максимальна швидкість синього кита досягає п’яти метрів за секунду), тож рідина створює доволі великий лобовий опір. Oct 30, 2020

У Росії два види: звичайний прилипало (Echeneis naucrates) і акула ремора (Remora remora) зрідка трапляються у водах півдня Примор’я. Присмоктуються до великих риб, китів, морських черепах, днищ кораблів.

Щоб утримуватися на тілі господаря, прилипалі доводиться проявляти певну стійкість, наприклад, прилипали не відкріплюються від своїх господарів, навіть коли тих витягують із води. Не бояться вони і гострих зубів і потужних щелеп великих риб і китів. Прилипало прикріпився до щелепи дитинчати горбатого кита.

Є думка, що прилипала очищає шкіру акул від паразитів, наприклад, ізоподів – ракоподібних, які паразитують не тільки на шкірі, а й у зябрових щілинах, а також у пащі акул. Шкоди їй прилиплива попутниця теж не завдає, якщо не враховувати деяке збільшення опору води під час руху з прилипалою, що присмокталася.