Глікоген, запасений у печінці (100-120 г у дорослої людини), витрачається на підтримання постійного рівня глюкози в крові. Але запаси ці аж ніяк не безмежні, і вистачає їх у середньому на 2 години. Щойно запаси глікогену добігають кінця, з’являється важкість у м’язах і падає працездатність.Dec 4, 2019
Глікоген із м’язів забезпечує глюкозою м’язові волокна під час скорочення м’язів. Відповідно, вміст глікогену в печінці зменшується під час голодування, дефіциту калорій, а вміст м’язового глікогену зменшується під час тренування в “робочих” м’язах.
Один зі способів прискорити споживання глікогену – це просто більше рухатися, тобто спалювати більше енергії. Ви можете або тренуватися в тренажерному залі, або просто виконувати свій улюблений вид вправ, або навіть піти на прогулянку чи трохи побігати підтюпцем.
Де накопичується глікоген і як поповнити його запаси Глікоген печінки здебільшого постачає глюкозу в кровотік під час періодів голодування, а той, що зберігається в скелетних м’язах, забезпечує глюкозою м’язові волокна під час фізичного навантаження.